• GRA TERENOWA WE WROCŁAWIU

• 30 września 2022 roku uczniowie klasy ósmej wraz rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Domaniowie ruszyli do Wrocławia. Trzy klasy wzięły udział w grze miejskiej Wrocław QR Code. Zadaniem uczestników było odnalezienie skradzionego rękopisu Pana Tadeusza – jednej z najcenniejszych pamiątek Wrocławia. Gra miejska wykorzystywała mapkę z QR kodami, które otwierały treści poszczególnych zadań. Do gry wystarczył własny smartfon z dostępem do Internetu. Wykorzystano  wszelkie multimedia: zdjęcia, robienie memów, muzykę czy filmiki. Taka forma rozgrywki przypominała używanie mediów społecznościowych połączone z odwiedzaniem nowych miejsc. Gra miejska Wrocław QR Code sprawdziła się nie tylko jako alternatywna forma zwiedzania, ale również jako czysta integracja. Uczniowie klas ósmych mieli okazję integracji międzyszkolnej, gdyż pracowali w siedmiu grupach złożonych z uczestników z każdej szkoły. Rozgrywka wymagała sporo współpracy wewnątrz drużyny oraz była lekką i zabawną rywalizacją między nimi. Było też sporo okazji do wspólnego powygłupiania się uwiecznionego na filmach i zdjęciach. Drużyna, która wygrała otrzymała pamiątkowe monety. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia.