• XXIII Dzień Papieski

• 15 października 2023 r., w kościele parafialnym, uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. Jan Paweł II - orędownik życia.

Wybrzmiały pieśni, które dzieci przygotowały specjalnie na ten dzień. Młodzież odczytała słowa Papieża, które dziś są również aktualne. W wejściu do kościoła pojawiła się galeria prac o Ojcu Świętym.

• Sukcesy Naszych Uczennic

• Uczennice klasy III mają wiele talentów. Swoje pasje rozwijają na różnego rodzajach zajęciach pozaszkolnych. Swoje zdolności pokazują biorąc udział w konkursach. Osiągają wysokie wyniki i miejsca na podium.

Antonina Stadnik i Iga Klimowicz swoje talenty rozwijają w akrobatyce, natomiast Lena Szlachta doskonale radzi sobie z zawodami w Karate.

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

• KREDKOBRANIE

• W roku szkolnym 2023/2024 ponownie wzięliśmy udział w akcji charytatywnej Kredkobranie, której głównym organizatorem jest krakowska Fundacja Ignatianum. Zbieraliśmy przybory szkolne oraz artykuły plastyczne dla ubogich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach. W naszej szkole Kredkobranie koordynowali: Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami oraz p. M.Cisek, którzy policzyli i spakowali dary oraz spisali stosowne protokoły. Następnie paczka z zebranymi przyborami została wysłana do Fundacji Ignatianum w Krakowie. Udało nam się zebrać karton pełen różnych artykułów szkolnych, a wśród nich m.in.: zeszyty, kredki ołówkowe i świecowe, bloki rysunkowe, kleje, plasteliny, ołówki, długopisy, flamastry i farby.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim innym osobom, które przyłączyły się do akcji i przekazały dary dla potrzebujących dzieci! Dzięki Waszemu zaangażowaniu na pewno na niejednej twarzy zagości uśmiech. Dziękujemy!

• Warsztaty „Dary lasu”

• Uczniowie klasy 0 w środę 18.10.2023r. wzięli udział w zajęciach z Panem leśniczym, który przypomniał dzieciom jak zachowywać się w lesie, kto go zamieszkuje oraz jakie owoce daje nam las. Wszystko zorganizowała Pani Ewa Lesińska za co serdecznie dziękujemy.

• Koncert "Od serca do serca"

• Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie, organizację i uczestnictwo w koncercie charytatywnym "Gramy dla Pana Łukasza" składamy serdeczne podziękowania."Dobro. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz" (sentencja, autor nieznany)

• „Jeżyk”

• ,Na ostatnich zajęciach technicznych dzieci z klasy drugiej wykonały jeże w klimacie jesiennym".

• "Mistrz tabliczki mnożenia"

• Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły walczyli o tytuł Mistrza tabliczki mnożenia. Zadaniem uczestników szkolnego konkursu było poprawne rozwiązanie  przykładów mnożenia do 100 w ciągu 5 minut. Ostatecznie tytuł Mistrza tabliczki mnożenia w Publicznej Szkola Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim w roku szkolnym 2023/2024 zdobyli: Sebastian Czarnecki kl.4, Dawid Świrski kl.5, Kamil Reszka kl.6, Amelia Jadżyn kl. 7, Zuzanna Zabłocka kl.8. Gratulujemy!

Eksperci Tabliczki Mnożenia poprowadzą ogólnopolską akcję edukacyjną Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day), której 13 już edycja odbędzie się 17 listopada 2023.

• Apel z okazji DEN

• W dniu 13 października 2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli uczniowie ubrani w galowe stroje, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście spoza szkoły - p. Waldemar Grochowski - Wójt Gminy Borów oraz p. Bogumiła Mierzwińska- Kierownik Referatu ds. społecznych i rozwoju gminy.

Akademia rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Doroty Kawałko-Wrona, która mówiła  o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Ponadto, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Dziękowała wszystkim zgromadzonym za przybycie oraz wręczała nagrody wyróżnionym nauczycielom. Również Pan Waldemar Grochowski  skierował najlepsze życzenia dla nauczycieli i  wręczył  Pani Dyrektor  nagrodę Wójta Gminy Borów.

Część artystyczną uczniowie  naszej szkoły przygotowali  pod opieką p. Anity Jankowskiej, p. Pawła Partyki przy pomocy p. Ewy Sulima oraz p. Katarzyny Pępkowskiej. Młodzi artyści zaprezentowali krótką inscenizację, w której słowem i pieśnią  uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom za ich pedagogiczną pracę. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie złożyli także życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli kwiaty.

• Zabawy konstrukcyjne w świetlicy

• Piątkowe popołudnie nasze świetliczaki spędziły przy zabawach konstrukcyjnych.

Dzieci przy pomocy klocków tworzyły własne budowle, które zostały wyeksponowane na świetlicowej wystawie.