Nawigacja

 • PODZIĘKOWANIA

  Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Wiosa w Borku Strzelińskim składa serdeczne podziękowania p. Tomaszowi Jakubowskiemu, rodzicowi ucznia kl. 2 naszej szkoły za pomoc przy wymianie lamp w sali gimnastycznej.

 • Zbiórka nakrętek

  Środki bezpieczeństwa w związku z COVID-19

  Zbiórka nakrętek odbywa się przy wejściu od portierni (oznaczony Bezpieczny Punkt Zbiórki). Osoby przynoszące nakrętki do Punktu Zbiórki powinny mieć założoną maseczkę zasłaniającą nos i usta oraz rękawiczki ochronne. Przy wejściu do szkoły znajduje się płyn dezynfekujący. Prosimy aby nakrętki zostawiać tylko i wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym bez dotykania innych nakrętek znajdujących się w pojemniku. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

   

 • HAJDASZ

  HAJDASZ CENTRUM ROZWOJU MŁODEGO CZŁOWIEKA

       zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia w programie Crea Dance 4 Friends!

   Zajęcia będą odbywały na terenie Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim   

  Piątki od 25.09 g. 15:10-15.55 (odbieramy dzieci od rodziców przy wejściu do szkoły)


  W trakcie zajęć realizowanych przez CENTRUM HAJDASZ zapewniamy zachowanie

  wszelkich nakazanych standardów bezpieczeństwa sanitarnego, zarówno przez

  ogólnie obowiązujące przepisy w Polsce, przepisy prawa miejscowego, ale także

  zasady wprowadzone przez Dyrekcję Szkoły, w której zajęcia są realizowane.

  Program Crea Dance 4 Friends  -  to BEZPIECZNA zabawa i nauka:

  - HIP-HOP, JAZZ, TIK TOK TRENDS, ZASADY FAIR PLAY, GRY INTERAKTYWNE,

  GAME DANCE, FIT I ZDROWE PLECY, ZAJĘCIA LIFESTYLOWE, DISCO, MODA

   Dodatkowym elementem jest uruchomiona przez nas aplikacja edukacyjna

  (bezpłatna dla dzieci), której innowacyjność mierzona jest na skalę międzynarodową.

  Aplikacja ta zbudowana jest w sposób przestępny i intuicyjny dla wszystkich dzieci.

  Posiada gry, rebusy, a nawet możliwość nauki tańca. Jednym słowem aplikacja

  stwarza możliwość kontynuacji zajęć w domu i przede wszystkim jest bezpieczna dla dzieci.

  Wszystkie dzieci na specjalnych pokazach, na których prezentują swoje

  umiejętności przed rodzicami otrzymują wyróżnienia w postaci dyplomów, medali lub statuetek.

   Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji naszych zajęć gdzie dowiedzą

  się Państwo jak dokonać zapisu dziecka. 

  Decyzję o ostatecznym zapisie podejmują Państwo po pierwszych zajęciach.

  Zapraszamy do rezerwacji miejsca na zajęciach.

                        KLIKNIJ

  https://hajdasz.pl/zajecia-taneczne-dla-twojego-dziecka

 • zDolny Ślązak

  Rozpoczyna się kolejna edycja dolnośląskich konkursów zDolny Ślązak. Serdecznie zapraszamy uczniów z naszej szkoły z klas IV- VIII do udziału w tym wydarzeniu edukacyjnym.

  W roku szkolnym 2020/ 2021 zostaną przeprowadzone konkursy z języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, biologii, chemii, geografii, języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

  Dyrektor zgłosił szkołę do udziału w konkursach. Regulamin konkursów jest dostępny na stronie: edu.kuratorium.wroclaw.pl
  Harmonogram konkursów: HARMONOGRAM_DOLNOSLaSKICH_KONKURSOW_2020_SZKOLNY_POWIAT-1.pdf

  Zapisy na poszczególne konkursy odbywają się u wychowawców i nauczyciela danego przedmiotu.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rok szkolny 2020/2021

  Informacje nt. pracy szkoły znajdują sie w zakłade O szkole.

 • „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” – SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

  Tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji, z powodu pandemii COVID-19, jednak nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tegorocznej akcji stawiamy na edukację -  Samorząd Uczniowski przygotował plakaty oraz przeprowadzi pogadanki – przypomni zasady segregacji oraz będzie zachęcać, aby każdy indywidualnie lub z najbliższą rodziną, w gronie przyjaciół lub z sąsiadami posprzątał swój najbliższy kawałek Polski: trasę wycieczkową, rowerową, skwerek przed blokiem lub ulubiony park.

   

 • Zapraszamy do udziału;)

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  Klasa „0” z Wychowawczynią przy współpracy Samorządu Uczniowskiego, zapraszają do udziału w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

          W naszej szkole powstaną wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Jeśli ktoś z uczniów ma ochotę może w tym dniu mieć na sobie „kropkowy element garderoby”. Zapraszamy do zabawy.

  Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

  Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. 

   

 • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

  8 września 2020 r. rozpoczynamy  Wielką Zbiórkę Książek!

   

  Zachęcamy do przynoszenia książek: które są wydane po 2000 roku;  są napisane w języku polskim; są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

  Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna Fundacji Zaczytani.org., prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki

  Zebrane książki – dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w siedmiu miastach – są sortowane i porządkowane w księgozbiory dedykowane poszczególnym instytucjom i placówkom. Paczki z książkami trafiają do szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, świetlic środowiskowych, centrów krwiodawstwa, domów samotnej matki. Książki, których stan techniczny nie pozwala na przekazanie placówkom, trafiają na akcje bookcrossingowe.  

 • Zmiana planu lekcji od 7 września 2020 roku

  Od 7 września 2020 roku zmienia się plan lekcji- dostępny jest na stronie szkoły w zakładce- PLAN LEKCJI i na dzienniku Librus. 

 • List Wójta Gminy Borów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/ 2021

  W związku z niesprzyjającą prognozą pogodową na dzień 1 września 2020 roku- wtorek- jesteśmy zmuszeni zmienić plany organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/ 2021. O godz. 9.00 odbędą się spotkania uczniów klas II- VIII z wychowawcami w następujących salach:
  kl. II- sala nr 29,
  kl. III- sala nr 12,
  kl.IV- sala nr 3,
  kl. V- sala nr 6,
  kl. VII- sala nr 5,
  kl. VIII- sala nr 4.
  Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I z rodzicami zapraszamy do sali gimnastycznej. Wejście na teren placówki tylko po wcześniejszej dezynfekcji rąk i w maseczce. Uczniowie klasy I otrzymają w tym dniu podręczniki.

  Ok. godz. 9.30 chętni uczniowie i nauczyciele z panią Katechetką udadzą się do Kościoła, gdzie odbędzie się modlitwa i poświęcenie tornistrów.
  Bardzo przepraszamy za zmianę decyzji.

 • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

 • Informacja

 • ZASADY ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2020/21 W DOBIE PANDEMII

  Bardzo prosimy Rodziców/Opiekunów prawnych o zapoznanie się z zasadami, które będą obowiązywały w naszej szkole od dnia 1 września do odwołania;)

  zasady w klasach  0-III.pdf

  zasady w klasach IV-VIII.pdf

 • PRZYGOTOWANIA DO ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

  Szanowni Rodzice,Drodzy Uczniowie czynimy przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/ 2021, zgodnie z wytycznymi MEN, GIS, MZ. W obecnej sytuacji to wyjątkowo trudne zadanie. W nadchodzących dniach wychowawcy za pomocą dziennika elektronicznego zwrócą się do rodziców z pytaniami, m. in. o udział w świetlicy, dojazd do szkoły, spożywanie posiłków, itp. Bardzo proszę o odpowiedzialne i wyrozumiałe odpowiedzi w celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwa dzieciom i pracownikom szkoły. Na bieżąco będziemy informować o podejmowanych ustaleniach. 
  Z poważaniem: Dorota Kawałko- Wrona, dyrektor szkoły.

  Bezpieczny_powrot_do_szkoly_-_rodzice.jpg

  Bezpieczny_powrot_do_szkoly_-_uczniowie.jpg

 • PODRĘCZNIKI 2019/ 2020

  W roku szkolnym 2020/ 2021 będą obowiązywały zestawy podręczników zamieszczone poniżej. Podręczniki oraz większość ćwiczeń zostanie zakupiona przez szkołę. W kilku przypadkach- maksymalnie dwa ćwiczenia na klasę- poprosimy rodziców o opłacenie zeszytu ćwiczeń. Niektórzy nauczyciele nie wymagają zeszytów przedmiotowych. 
  W gestii rodziców jest zakup podręczników i ćwiczeń do zajęć dodatkowych, w naszym przypadku jest to religia. W związku ze zmianą podstawy programowej z religii w niektórych klasach informujemy, że do religii na rok szkolny 2020/2021 będzie można odkupić podręczniki do religii w następujących klasach: II, III, IV, VI, VII i VIII.
  Klasy I i V zakupują ćwiczenia i podręczniki nowe
  (w związku z wejściem nowej podstawy programowej z religii).
  Klasy I i V - wydawnictwo JEDNOŚĆ Klasy II, III, IV, VI, VII i VIII - wydawnictwo WAM

  KLASA_I.pdf

  KLASA_II.pdf

  KLASA_III.pdf

  KLASA_IV.pdf

  KLASA_V.pdf

  KLASA_VI.pdf

  KLASA_VII.pdf

  KLASA_VIII.pdf

 • ZAŚWIADCZENIA O EGZAMINIE

  Informujemy, że w dniu 31 lipca 2020 roku (piątek) w godz. 9.00- 11.00 będą wydawane uczniom klasy VIII zaświadczenia o wynikach egzaminu. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa- maseczka, itp

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim
  Publiczna Szkoła Podstawowa w Borku Strzelińskim, ul. Szkolna 3
 • 713930588

Galeria zdjęć