• Udział w wojewódzkich obchodach Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

• Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w dniu 12 lipca 2023 roku  w miejscowości Węgry, w wojewódzkich obchodach Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, uroczystości zorganizowanej przez Wojewodę Dolnośląskiego, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Gminę Żórawina. Poczet sztandarowy w składzie: Barbara Bober, Milena Klupińska, Kacper Skowroński, opiekunowie: p. Agnieszka Wąchocka,
            p. Joanna Karpińska, dyrektor szkoły- p. Dorota Kawałko- Wrona. Jak zawsze, przy okazji uroczystości pod pomnikiem Witosa, wsparciem dla szkoły jest obecność Wójta Gminy Borów- p. Waldemara Grochowskiego.

Święto zostało ustanowione 29 września 2017 roku, jako święto państwowe, obchodzone 12 lipca, w rocznicę pacyfikacji Michniowa, poświęcone mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 11:00 przed pomnikiem Wincentego Witosa w Węgrach. Po przemówieniach gości i gospodarzy, wspólnej modlitwie, kompania honorowa oddała salwę honorową. Następnie delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku Wincentego Witosa oraz odbył się przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Węgrach występ patriotyczny.