• SKW nie próżnuje, świąteczne podarki szykuje!

• Tradycyjnie już Szkolne Koło Wolontariatu wykonało około 100 kartek Świątecznych, które przekazaliśmy do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "Słoneczniki" w Św. Katarzynie oraz samotnych osób z naszego środowiska. Upiekliśmy i ozdobiliśmy pierniczki, którymi obdarowaliśmy naszych Przyjaciół. Pamiętaliśmy również o tych, którzy odeszli – uporządkowaliśmy groby na cmentarzu parafialnym oraz zapaliliśmy światełko pamięci.

• Konkurs na ekologiczną ozdobę choinkową

• Miło nam poinformować, że aż dwoje uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w powiatowym konkursie "Ekologiczna Ozdoba Choinkowa", ogłoszonym przez Starostę Strzelińskiego. Laureatką w kategorii Przedszkole i kl. „0” została Paula Karpińska zdobywając II miejsce, natomiast w kategorii Szkoły Podstawowe (kl. I-IV), Dawid Świrski zajął zaszczytne I miejsce. W dniu dzisiejszym finaliści konkursu odebrali nagrody z rąk Starosty Anny Horodyskiej i wspólnie ozdobili choinkę znajdującą się w urzędzie. Gratulujemy!

• PROMOCJA - WSZYSTKO ZA PÓŁ CENY

• Informujemy, że w poniedziałek czekają jeszcze piękne świąteczne ozdoby w promocji "wszystko za pół ceny". Zapraszamy! Nasi Wolontariusze na Was czekają.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK 14.12.2022

II miejsce Lena Tupiec
            III miejsce Michał Lesiński
            wyróżnienie Hanna Kociuba

Serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji konkursu oraz  ufundowanie nagród  składamy  Stowarzyszeniu "Integracja. Szkoła- Rodzina-Środowisko Lokalne" z Borowa oraz
            Radzie Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Borku Strzelińskim

• MIKOŁAJKOWE PREZENTY

• Z okazji Mikołajek dzieci z klasy 0 spotkała bardzo miła niespodzianka. Pani Karolina Hutnik, mama jednego z uczniów, wykonała przepiękną, mikołajkową sesję fotograficzną. Dobry nastrój towarzyszył dzieciom cały dzień. Pani Karolinie bardzo serdecznie dziękujemy, a wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nowa galeria Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego

• ZIELONE ŚWIĘTA

• Kolejna lekcja z serii „Irlandia w szkole” odbyła się 7-go grudnia w klasie VI.
            Tematem lekcji były „Zielone Święta”, czyli zwyczaje i obyczaje bożonarodzeniowe w Irlandii. Lekcję online na platformie ZOOM przeprowadziła prezes Fundacji Kultury Irlandii z siedzibą w Poznaniu, pani Justyna Mazurek-Schramm.
            Uczniowie w czasie tych zajęć dowiedzieli się między innymi kim jest Daidi na Nollag i kiedy przynosi prezenty, na czym polega Late, late toy show, jaki film ogląda się co roku w świąteczny czas i wiele innych ciekawostek dotyczących Bożego Narodzenia w Irlandii. Na koniec uczniowie podziękowali za lekcję gromkimi brawami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ukazujących ten magiczny
            świąteczny czas na Zielonej Wyspie.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

• 1 grudnia w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbył się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Reprezentanci obecni na gali – uczniowie z klasy VII - otrzymali z rąk Pani Prezes  Stowarzyszenia Hospicjum Domowego - Nadzieja w Strzelinie, dyplomy oraz podziękowanie za dotychczasowe działania.

Drodzy Wolontariusze – dziękujemy, że jesteście!