• NASZE SUKCESY

• 26 kwietnia 2023r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie odbył się Powiatowy Konkurs Polonistyczny, niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w kategorii kl. 4-6   miejsce  I zajęła Maja Janicka kl. 6, miejsce III zajęła Zuzanna Karpińska  kl . 6

Serdecznie gratulujemy !!!!!!!

• Konkurs plastyczny

• Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie artystycznej pracy plastycznej na temat wybranego bohatera z bajki. Praca plastyczna powinna być wykonana w formacie A3, dowolną techniką malarską z powszechnie wykorzystywanych materiałów plastycznych. Do wykonania pracy użyć można dowolnej techniki płaskiej.

Praca powinna charakteryzować się pomysłowością, oryginalnością i samodzielnością wykonania, wypełniającej cele i parametry określone w niniejszym Regulaminie Konkursu.

Zaprojektowane prace plastyczne muszą stanowić opracowanie własne uczniów.

Prace prosimy przekazywać do nauczyciela plastyki lub wychowawców. Termin oddawania prac- 20 maja 2023 r.

Zwycięskie i wyróżnione prace stanowić będą ekspozycję na Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Poniżej link do wydarzenia:

• NASZE SUKCESY

•

Niezmiernie miło jest nam przekazać, iż uczennica klasy III Maja Salimandra zajeła II miejsce a uczeń klasy III Tymoteusz Gajos został wyrózniony w II Powiatowym Konkursie Plastycznym "Polscy Olimpijczycy" organizowanym przez CKZiU w Ludowie Polskim.

Serdecznie gratulujemy !

• Bezpłatna aplikacja wspomagająca przygotowanie do egzaminu z matematyki

• Ósmoklasistów, którzy szukają  pomocy w przygotowaniu do egzaminu  z matematyki zachęcamy do skorzystania z aplikacji Smart Tutor. W aplikacji uczniowie  znajdą arkusze CKE z poprzednich lat  wraz z rozwiązaniami w formie filmików video. Materiały zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki  z pozytywna opinią metodyka.

Aplikacja Smart Tutor jest dostępna bezpłatnie, bez ukrytych opłat i reklam. Aplikacja powstała w ramach projektu „e - Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Osi priorytetowej III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działania 3.3.

Linki do pobrania aplikacji:

• Spotkanie autorskie

• Uczniowie klasy V wzięli udział w spotkaniu autorskim - wokół książki "Ciotka".  Autorką publikacji jest pani Magdalena Zarębska, którą gościliśmy w naszej szkole. Patronat nad wydarzeniem objęła Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie oraz Rozczytana Aglomeracja. Było to bardzo ciekawe spotkanie połączone z warsztatami o emocjach.

Nowa galeria Spotkanie autorskie została dodana do albumu fotograficznego

• ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI

• Nasza wirtualna wystawa zdobyła uznanie twórców Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjngo "Zabawa sztuką" i zostaliśmy nagrodzeni certyfikatami. Brawa dla Młodych Artystów.

• Światowy Dzień Sztuki

• 15 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Sztuki. Przedstawiamy film, który ukazuje zaledwie część naszych prac, które udało nam się wykonać podczas zajęć plastyki w bieżącym roku szkolnym. Zapraszamy do zakładki Nasze Prace Plastyczne na stronie internetowej szkoły, gdzie można obejrzeć więcej naszych dzieł. Uczniowie klasy VII biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką" – niebawem podzielimy się efektami, które przerosły naszej najśmielsze oczekiwania. Wkrótce zgłębimy też tajniki ceramiki - już niedługo więcej szczegółów.  „Sztuka nie ma wyglądać ładnie; ma sprawić, że coś poczujesz” – Rainbow Rowell. Zapraszamy do oglądnięcia filmu – miłych wrażeń. ​​​​​​​

• WYNIKI KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO

• Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny na logopedyczny plakat został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy od uczniów 11 prac konkursowych. Wszystkie możecie Państwo obejrzeć w galerii poniżej lub na tablicy przy terapeutycznym gabinecie.

Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do systematycznych ćwiczeń logopedycznych, a także pobudzanie kreatywności dzieci. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace oraz trzy wyróżnienia.

Oto lista zwycięzców:

I miesjce: Marita Gajos

II miejsce: Oliwia Jabłońska

II miejsce: Paula Karpińska

Wyróżnienia: Kornelia Kozerska, Tymoteusz Gajos, Leon i Błażej Muszyńscy

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach !

• MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŻŁÓBEK BETLEJEMSKI OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY

• Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 800-lecia przygotowania żłóbka przez św. Franciszka z Asyżu w Greccio.  Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek. Prace oraz uzupełnione zgody prosimy oddawać do wychowawców lub nauczyciela religii i plastyki.  Etap szkolny kończy się 30 kwietnia 2023 r. Formy konkursu: uczniowie wykonują pracę plastyczną do tematu: Żłóbek Betlejemski oczami dzieci i młodzieży. Prace należy wykonać samodzielnie, dowolną techniką płaską, w formacie A4 (np. rysunek, malarstwo, kolaż, projekt graficzny, techniki mieszane itp.). Więcej na stronie organizatora: http://parafiawolin.pl/

• Fotograf w szkole

• W dniu 19.04.2023 w naszej szkole odbędzie się sesja fotograficzna organizowana przez firmę STUDIO KAMADO. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.