• Podziękowanie

• Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się organizację Dnia Dobra. Udało nam się uzbierać 483,60 zł, które przekazaliśmy do Caritas Polska. To był dobry dzień!

• Ogólnopolski projekt edukacyjny "Z ekologią na Ty"

• W tym roku szkolnym, nasza szkoła wzięła udział udział w ogólnopolskim projekcie „Z ekologią na Ty”.

Głównym celem tego projektu było:

-doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego

-doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych

-kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.

Udział w tym projekcie to  uświadomienie dzieciom, jak wiele w zakresie ochrony środowiska zależy od nas samych a także realizacja wielu wyzwań ekologicznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego projektu.

Nad całością czuwały szkolne koordynatorki projektu:

p.J.Karpińska i p.M.Szczepańska

• Konkurs "Cycle. Moja Apka"

• Drodzy Państwo, dziewczęta z naszej szkoły biorą udział w konkursie. W ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie, przygotowały piękne prace i prosimy o wsparcie w głosowaniu. Plakaty zamieszczone są na stronie:

Głosowanie trwa do 20 maja 2022. Codziennie można oddać jeden głos.

1. Głosowanie Internautów odbywa się na Stronie Internetowej, za pośrednictwem przycisku „Oddaj głos” znajdującego się pod oknem z daną Pracą.

2. Podczas głosowania jedna osoba może oddać wyłącznie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin jedną Pracę.

3. Kryterium ograniczenia do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres i/lub konto e-mail.

4. Do wybranych osób może zostać wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania. Głosy niepotwierdzone przez głosujących będą nieważne.

Już dziś dziękuję Dziewczętom za zaangażowanie i ogrom pracy, które włożyły w przygotowanie plakatów a Państwu za wsparcie.

• DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

• 22 KWIETNIA w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta. Hasło przewodnie tego dnia „Zainwestuj w Naszą Planetę” towarzyszyło nam przez cały dzień.

Na lekcjach plastyki uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali piękne prace zachęcające do dbania o naszą planetę. Nad całością czuwało Szkolne Koło Wolontariatu, które przygotowało krótki film z tego dnia.

Nasi Wolontariusze przypominają!!!

SEGREGUJ ŚMIECI!!!

Ponieważ efektywna segregacja odpadów niesie za sobą wiele zalet, należą do nich m.in.:

• ograniczenie ilości odpadów, które trafiają na składowiska,

• mniej odpadów na składowiskach to mniejsze koszty dla społeczeństwa i środowiska,

• lepiej wysegregowane odpady to lepszy surowiec do recyklingu, w efekcie zmniejszamy zużycie surowców naturalnych,

• poprawa warunków do życia dla ludzi, roślin i zwierząt.

SKW przygotowało nowe, piękne naklejki, które doskonale prezentują się na koszach stojących na korytarzach. Teraz już na pewno każdy będzie wiedział, do którego kosza wrzucić dany śmieć.

• Wyróżnienie w Gminnym Dyktandzie

•  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII- Olivia Grynienko, uzyskała drugie miejsce w kategorii ucziowie klas 7 i 8 w VII  Gminnym Dyktandzie.

WIELKIE GRATULACJE!!!

• IX POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

•

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Aleksander Wysocki został laureatem IX Powiatowego Konkursu Matenatycznego zajmując II miejsce w kategorii klas IV-VI.

WIELKIE GRATULACJE!!!

• Uwaga!

•  Telefon  zaufania dla  Osób z Ukrainy, doświadczających problemów związanych z używaniem  substancji  psychoaktywnych lub ich  bliskich.

Do dyspozycji  są  dwa  numery  czynne  codziennie od godz.16:00 do  21:00

1. Bezpłatny  : 800 11 08 11.

2. Płatny  według  taryfy operatora -   22 290 70 00

Telefon  obsługiwany jest w języku  ukraińskim,  polskim  i  rosyjskim.

• Powiatowy Konkurs Matematyczny

• W czwartek- 31 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły:- Aleksander Wysocki- kl. IV,- Zuzanna Karpińska- kl. V,- Natalia Hutnik- kl. VI,- Jan Magoń- kl. VII,- Maja Florko- kl. VIII,reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Matematycznym w Szkole Podstawowej nr 4 w Strzelinie. Z niecierpliwością oczekujemy wyników.

• W muzeum

• 17 marca uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę do Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, by tam odbyć niezwykłą lekcję polskiego. Głównym punktem naszej wizyty w Pawilonie Czterech Kopuł było zwiedzanie wystawy pt. „Abakanowicz totalna„.

Staliśmy naprzeciw słynnego „Tłumu„, odpoczywaliśmy wśród monumentalnych „Abakanów„, podziwialiśmy cykl „Plecy„ i wiele innych dzieł tej cenionej na całym świecie artystki. Mieliśmy okazję podzielić się wrażeniami i emocjami, próbowalismy również odczytać metaforyczny sens wybranych instalacji przestrzennych.

Poznaliśmy techniki artystyczne pani Abakanowicz i podstawowe założenia sztuki współczesnej. Podczas zajęć warsztatowych tworzyliśmy własne abakany. Okazuje się, że to mozolna ale i ekscytująca praca. Efekty możecie podziwiać w Pawilonie Czterech Kopuł, gdzie stoi nasza autorska instalacja. Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty!