• Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

II miejsce - Klaudia Komorowska

IV miejsce - Anna Jakubowska

V miejsce - Adam Kociuba

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Rekrutacja

• Informacje nt. rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego oraz klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Borku Strzelińskim znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2020/2021.

• Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.

W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Osoby powracające z północnych Włoch

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:- codziennie mierzyć temperaturę ciała- zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

• Drodzy Rodzice!

Zapraszam Państwa na spotkanie informacyjne, zorganizowane dla rodziców dzieci urodzonych w  roku 2014, które zamieszkują w obwodzie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim.

Spotkanie odbędzie się 9 marca  2020r. ( poniedziałek) o godz. 17.00.

W programie:

• zapoznanie z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2020/2021obowiązującymi w naszej szkole;
            • przedstawienie oferty edukacyjnej naszej szkoły, warunków lokalowych oraz środków dydaktycznych  wykorzystywanych w placówce;
            • zasady zapisywania dzieci do oddziału przedszkolnego;
            • organizacja zajęć otwartych dla dzieci;
            • sprawy różne.

Przewidywalny czas trwania spotkania ok. 60 minut.

Serdecznie zapraszam

Dorota Kawałko- Wrona

• „BARKA DLA JANA PAWŁA II”

• Klasa VII, przy wsparciu pani katechetki, bierze udział w konkursie BARKA DLA JANA PAWŁA II. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży wartości głoszonych przez Ojca Świętego Jana Pawła II, zwrócenie uwagi na utrwalenie pamięci o polskim papieżu i rozwój talentów artystycznych młodzieży. O kolejności zajętych miejsc decyduje ilość polubień ( lajków - "kciuk w górę") - na profilu Facebookowym Fundacji Honor Pomagania Dzieciom. Głosowanie trwa od dnia 17 lutego do dnia 24 lutego 2020r. do godziny 12.00, zachęcamy do wparcia - https://www.facebook.com/fundacjahonorpomaganiadzieciom/

• Małe serduszka za datek dla Tosi

• Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję pomocy dla chorej Tosi Wiśniewskiej z Oleśnicy, która potrzebuje 9 mln zł na terapię w USA!  Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za wolne datki na nasz cel.

Zebraliśmy 1464,10 zł, które już zostały wpłacone na konto dziecka

(przez portal siepomaga.pl).