• SZKOLNA ŁAWKA PRZYJACIÓŁEK konkurs edukacyjny „Akademii Dojrzewania Lactacyd(R)”

• W ramach projektu powstała w szkole „Szkolna Ławka Przyjaciółek”. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu. To symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, co wymaga podkreślania po długiej izolacji w czasie pandemii, a także istotne jest w okresie dojrzewania, gdyż zapobiega poczuciu wykluczenia i samotności. Ławka ma być miejscem wspierającym relacje.

Za bezpłatne wykonanie ławki i dostarczenie jej do szkoły serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Bagińskiemu. Ławka została wykonana ściśle według projektu dziewcząt, z materiałów ekologicznych. Dziękujemy!

Zgodnie z założeniami programu, dziewczęta z naszej szkoły biorą udział w konkursie. W ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie, przygotowały piękne prace i prosimy o wsparcie w głosowaniu. Plakaty zamieszczone są na stronie:

Głosowanie trwa do 31 maja 2023. Codziennie można oddać jeden głos.

1. Głosowanie Internautów odbywa się na Stronie Internetowej, za pośrednictwem przycisku „Oddaj głos” znajdującego się pod oknem z daną Pracą.

2. Podczas głosowania jedna osoba może oddać wyłącznie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin jedną Pracę.

3. Kryterium ograniczenia do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres i/lub konto e-mail.

4. Do wybranych osób może zostać wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu poprzez aktywację linku przesłanego celem potwierdzenia głosowania na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania. Głosy niepotwierdzone przez głosujących będą nieważne.

Już dziś dziękuję Dziewczętom za zaangażowanie i ogrom pracy, które włożyły w przygotowanie plakatów a Państwu za wsparcie.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

• Dotarły do nas certyfikaty za udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką". Otrzymaliśmy podziękowania za podzielenie się refleksją, fotorelacją i promowanie sztuki.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką"

• Uczniowie klasy VII w bieżącym roku szkolnym, na lekcjach plastyki, przystąpili do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką".  Inicjatywa została objęta patronatem przez między innymi: Ministra Edukacji i Nauki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka. Wykonaliśmy szereg zadań, które sprawiły nam wiele radości. Głównymi celami projektu było tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami i rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno. Poniżej przedstawiamy kilka efektów, które udało nam się uzyskać i czekamy na weryfikację naszego sprawozdania.

• Sukces SKW

• Z radością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Charytatywnego "Jałmużna Postna". Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole zdobyło II miejsce oraz bon podarunkowy do wybranego sklepu o wartości 200 zł. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.

• Projekt katechetyczny

• Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji religii realizowali założenia Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem”. Otrzymaliśmy podziękowanie za otwartość w dzieleniu się wiedzą, doświadczeniem oraz pomysłami i za nieszablonowe odkrywanie z dziećmi tajemnic wiary.

• Powiatowy Konkurs Matematyczny

• Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Sebastian Czarnecki uczeń klasy 3 zdobył
              I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Wesołe Myślenie".

Gratulujemy!!!

• Światowy Dzień Wody

• 22 marca 2023 r. podczas zajęć z wychowawcą, uczniowie klasy V obchodzili Światowy Dzień Wody. Zajęcia lekcyjne zostały poprowadzone na podstawie materiałów Polskiej Akcji Humanitarnej. Efektem naszej pracy było przygotowanie gazetek szkolnych „Ile jest wody w Twoim pokoju?” oraz „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody”. Przypomnieliśmy, że każdy z nas ma wpływ na dobrą gospodarkę wodną, czasem niewielki, ale jednak znaczący. Każdy z nas – każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i biur – może wpływać na utrzymywanie wysokiej jakości i czystej wody oraz zmieniać sposób, w jaki używamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w naszym życiu. W ramach podziękowań za poszerzenie świadomości w temacie oszczędzania wody otrzymaliśmy dyplom.
          • NASZE SUKCESY

• 26 kwietnia 2023r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie odbył się Powiatowy Konkurs Polonistyczny, niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w kategorii kl. 4-6   miejsce  I zajęła Maja Janicka kl. 6, miejsce III zajęła Zuzanna Karpińska  kl . 6

Serdecznie gratulujemy !!!!!!!