Stoimy u progu nowego roku szkolnego 2021/ 2022. To już drugi rok szkolny trwającej pandemii oraz związanych z nią ograniczeń, między innymi dotyczącymi funkcjonowania placówek oświatowych. W związku z powyższym nie możemy spotkać się na inauguracji nowego roku szkolnego wspólnie w gronie rodziców, uczniów, nauczycieli. Bardzo ubolewam z powodu braku takiego spotkania w naszej sali gimnastycznej. Niemniej odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa Państwa dzieciom podczas pobytu w szkole jest dla mnie bezwzględnym priorytetem.
Spotkania dzieci i młodzieży z wychowawcami w pierwszym dniu września zainaugurują szkolną pracę w nowym roku szkolnym. Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I to nowa sytuacja i obecność rodzica jest tu nieodzowna. Dlatego zapraszamy jednego rodzica z dzieckiem z kasy 0 i klasy I, by pociechy poczuły się pewnej i swobodnej w murach szkoły. Liczymy na to, że uczniowie klasy II i starszych nie potrzebują wsparcia i obecności rodziców na szkolnych spotkaniach w dniu 1 września. Drodzy Państwo, jeżeli byłoby inaczej- dziecko czułoby obawy, było zaniepokojone, zagrożone z tego powodu- wyrażam zgodę na Państwa obecność. 1 września uczniowie klas I- VIII otrzymają zestaw podręczników, prosimy o zapewnienie plecaka do zabrania książek do domu. Podręczniki zapewnia szkoła w ramach dotacji otrzymanej z MEiN.
Pragnę się z Państwem podzielić dobrą informacją, że zaczynamy nowy rok szkolny z pełną obsadą pedagogiczną. Wiele szkół w tym roku szkolnym nie ma tak komfortowej sytuacji. Trudności towarzyszyły również nam. Dwoje nauczycieli przebywa na urlopie zdrowotnym, troje dotychczasowych nauczycieli zakończyło współpracę z naszą szkołą. Mamy troje nowych wychowawców, nową obsadę na stanowisku logopedy, nauczyciela chemii, języka angielskiego, edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii, WOS-u, przyrody i plastyki. Bardzo liczę na Państwa zrozumienie i współpracę zwłaszcza z nowo zatrudnionymi nauczycielami w naszej szkole. Cieszmy się z faktu, że jest komu edukować nasze pociechy i doceniajmy tę pracę życzliwością.
Szkoła nadal będzie pracować w reżimie sanitarnym. Kontakty osobiste i wizyty rodziców w placówce będą ograniczone. Uczniowie będą wchodzić wyznaczonymi wejściami i o wyznaczonych godzinach. Wejście na teren placówki powinno odbywać się w maseczce- jej zapewnienie leży po stronie rodziców. Uczniowie będą przebywać w jednym pomieszczeniu klasowym, za wyjątkiem zajęć informatyki, chemii, fizyki oraz wychowana fizycznego- do których realizacji potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Więcej informacji przekażemy podczas zebrań z rodzicami w kolejnym tygodniu września. Zapraszamy do codziennego odwiedzania dziennika elektronicznego i naszej strony internetowej: szkolaborek.edupage.org
Życzę Państwu dużo zdrowia dla dzieci i Waszych rodzin. Niech omijają Was nieszczęścia, w codziennym życiu towarzyszy dobra energia. Życzmy sobie wzajemnie, oby rok szkolny 2021/ 2022 był ostatnim rokiem pandemicznym i szybkiego powrotu do „normalności”.
Z poważaniem:
Dorota Kawałko- Wrona
dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej