• Informacja o działalności Stowarzyszenia w 2019 roku

• Informacja  o  działalności  Stowarzyszenia „Integracja. Szkoła- Rodzina-Środowisko lokalne”

w  gminie  Borów   w  roku  2019.

Podstawą  działania Stowarzyszenia  jest  opracowany   STATUT oraz  nadany  KRS-000305848.

Stowarzyszenie  tworzą  członkowie  w  ilości 35 osób  oraz  wybrany   zarząd stowarzyszenia w  składzie czteroosobowym  i  skarbnika .

Członkowie  Stowarzyszenia, Zarząd i  Skarbnik  powierzone  funkcje i prace  wykonują społecznie.

Zarząd  uzyskuje   środki  finansowe  do  działalności z :

Składek  członkowskich

Wpłat  osób fizycznych  i  darowizn

Jednego  procenta  od  podatku osób fizycznych

Dotacji Gminy

Celem  działania  Stowarzyszenia jest   sprzyjanie   rozwojowi  uczniów szkół  naszej  gminy. Stowarzyszenie   swoim  działaniem uczestniczy  w  procesie  wychowawczym poprzez  wspieranie  działań  edukacyjnych, sportowych i  kulturalnych naszej  gminy.

Czynimy   to miedzy  inn.

Przez organizowanie  zajęć  pozalekcyjnych  dla   dzieci  i  młodzieży ,różnych  form  spędzania   wolnego  czasu  oraz  organizacji   wypoczynku..

Zorganizowano   zajęcia  sportowe przy  szkole  w  Zielenicach   i   Borku  Strzelińskim w  ilości  97 godzin  oraz   zajęcia   teatralne  dla  młodzież  zainteresowanej  w  ilości 50  godzin.

Udział   stowarzyszenia  w organizacji  ferii  zimowych  przy   szkole   w  Borku  Strzelińskim/zajęcia  rekreacyjne ,wycieczki, edukacyjne i  profilaktyczne w  zakresie realizacji  programów cyber- przemocowych   i  narkotycznych.

Udział   Stowarzyszenia  w  organizacji  Małych  Form  Teatralnych  w  Borku  Strzelińskim  oraz  czynny  udział w  organizacji   Dnia  Dziecka w  obszarach szkół  podstawowych  w  gminie .

Zorganizowano  Gminny  Przegląd  Kolęd  i  Pastorałek  w III  kategoriach:  Przedszkola , klas I-III, oraz  klas starszych IV-VII .    W  przeglądzie  uczestniczyło  12  zespołów uczniowskich  skupiających około 130  uczestników.

Imprezę  merytorycznie  wpierali  nauczyciele przygotowujący  młodzież  do  występów oraz zarząd stowarzyszenia a  finansowo  imprezę    wsparli  członkowie  stowarzyszenia  i  przedsiębiorcy  z terenu gminy  Borów.

Stowarzyszenie  aktywnie   uczestniczy przy  wsparciu  działalności  Lokalnej  Grupy  Gromnik w  pozyskiwaniu  środków i  ubieganiu  się  o  wsparcie ze  środków w  ramach  Strategii Rozwoju  Lokalnego a  skierowanych  na  potrzeby   społeczności –mieszkańców  gminy.

Stowarzyszenie  prowadzi   działalność  finansową w  tym zakresie  następujących   zadań:

-Rozwój  struktury turystycznej  i   rekreacyjnej /tzw. interaktywna  mapa turystyczna/

- Podniesienie kompetencji społecznych i  indywidualnych związanych  z  aktywnością zawodową/informatyka, doradztwo  zawodowe i  warsztaty /

- Budowa  siłowni zewnętrznej w  miejscowości  Borów /obok  szkoły/

- Budowa  placu  zabaw z elementami  siłowni zewnętrznej  w miejscowości Głownin.

Koszt  realizacji  zadań to  kwota  około 91.600,00 zl.

Zarząd   Stowarzyszenia  w  ciągu  2019  spotkał  się  pięciokrotnie na posiedzeniach,  omawiając przygotowanie  organizacyjne  ,merytoryczne  i  finansowe  nakreślonych   zadań.

Informacje przygotował:

S.Czajka – Prezes Stowarzyszenia.

Borów 15.09.21