• Informacja o działalności Stowarzyszenia w 2020 roku

• Informacja o działalności  Stowarzyszenia „Integracja. Szkoła-Rodzina- Środowisko  lokalne”

w  Gminie Borów  w  roku 2020

Podstawą  działania  Stowarzyszenia  jest  opracowany  i  zatwierdzony STATUT oraz  nadany KRS.

Organizację  tworzą  członkowie stowarzyszenia  w  liczbie 36  oraz wybrany  czteroosobowy   zarząd.

Skarbnik  stowarzyszenia powierzoną  funkcję  podobnie  jak  zarząd pełnią  społecznie.

Zarząd  do  działalności stowarzyszenia  uzyskuje  środki  finansowe  z :

Składek  członkowskich

Dobrowolnych  wpłat  i  darowizn osób fizycznych

1% od  podatku osób  fizycznych

Dotacji  gminnych

Celem działania  stowarzyszenia jest  sprzyjanie   rozwojowi  uczniów  szkół  naszej   gminy i środowiska  w  jakim  się   wychowują i  żyją. Swoim  działaniem  uczestniczy w procesie  wychowawczym poprzez  wspieranie działań  edukacyjnych, sportowych i  kulturalnych  naszej  gminy.

Rok 2020 to trudny czas w pracy Stowarzyszenia. Zdążyliśmy zorganizować  w  pierwszych  dniach  stycznia VII  Przegląd  kolęd  i  pastorałek  dla  szkolnych grup   wiekowych /przedszkolaków, klas I-III  i  klas  starszych szkół  podstawowych  z terenu   gminy.

W  okresie  ferii zimowych uczestniczyliśmy  w  organizacji  półkolonii  dla  20 osobowej  grupy   uczniów  z  obwodu  szkoły  podstawowej  w  Borku  Strzelińskim.

W  m-cu   marcu  rozpoczęto  kontynuowanie  zajęć  koła  teatralnego, które  po  niedługim   czasie  przerwało   swoją  działalność  ze  względów  pandemii COVID-19.

Rejonowy  przegląd  kół  teatralnych również  został  odwołany  . Takie  formy   działalności jak przegląd  szkolnych  programów  profilaktycznych, zajęcia  pozalekcyjne o profilu   sportowym, przerwały  swoją  działalność.

Zarząd  Stowarzyszenia   spotkał  się  dwukrotnie  omawiając  sprawy  organizacyjne.

W  roku  2020 Stowarzyszenie zajmowało   się  działalnością  finansową  w  zakresie  udzielanych  grantów   dla gminy, a  referat   do  spraw   społecznych  pracował  nad   wnioskami  o  pozyskanie  środków   i  ubieganie   się  o   wsparcie  ze  środków  w  ramach Strategii rozwoju   lokalnego, kierowane  na  potrzeby  społeczności  gminy  Borów.

W  ramach  Lokalnej  Grupy   Działania  Gromnik realizowano następujące   działania:

--rozwój  struktury  turystycznej  i  rekreacyjnej( tzw. Interaktywna  mapa   turystyczna.)

--Podniesienie  kompetencji   społecznych, indywidualnych, związanych  z  aktywnością  zawodową

( informatyka,  doradztwo  zawodowe)

-- budowa  siłowni  zewnętrznej   w  miejscowości  Borów.

--budowa  placu  zabaw z elementami  siłowni  zewnętrznej w  Głowninie.

Dokumentacja   finansowa  prowadzona   przez  stowarzyszenie zamykała  się  w kwocie  94.600,00 zł.

Stowarzyszenie  zawarło  umowę  w  zakresie  realizacji  grantu pod  nazwą „  Rozwój  infrastruktury  rekreacyjno  turystycznej  poprzez przebudowę  ze  zmianą  sposobu  użytkowania  pomieszczeń  dworca  kolejowego  na  świetlicę   wiejską, pełniąca  funkcje  centrum  rekreacyjno  turystycznego w  miejscowości   Boreczek.”

Na  każdym  etapie realizacji   zadania prowadzona  jest  dokumentacja  finansowa opiewająca  na  kwotę 200.000,00 zł.

Opracował S. Czajka

za Zarząd stowarzyszenia