• SPRAWOZDANIE ZA 2012 ROK

„INTEGRACJA. SZKOŁA-RODZINA-ŚRODOWISKO LOKALNE”

w roku 2012.

W roku 2012 Stowarzyszenie realizowało zadania zgodnie z celami

i założeniami zawartymi w statucie Stowarzyszenia.

Zadania ukierunkowane były na wyrównanie szans edukacyjnych dzieci

i młodzieży, prowadzenie działań na rzecz rozwoju edukacji, kultury rekreacji

i sportu. Stowarzyszenie realizowało zadanie publiczne w zakresie porządku

i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.

Celem Stowarzyszenia było realizowanie programów profilaktycznych

i wychowawczych dla dzieci i młodzieży. Realizowane programy były spójne

z gminnym programem profilaktyki rozwiązywania programów alkoholowych.

W ramach w/w programów realizowane były zajęcia dla dzieci i młodzieży

w trzech miejscowościach Gminy Borów- w Borowie, Zielenicach i Borku Strzelińskim.

Prowadzone były zajęcia profilaktyczno-sportowe, podczas których dzieci
          i młodzież miały możliwość realizowania zadań edukacyjno-wychowawczych.

Zajęcia sportowe ukierunkowane były na zespołowe gry sportowe oraz ćwiczenia siłowe.

Zajęcia komputerowe  ukierunkowane były na doskonalenie pracy

z komputerem i zasad właściwego korzystania z Internetu.

Zajęcia plastyczno-muzyczno-ruchowe rozwijały zainteresowania taneczne, muzyczne oraz plastyczne uczestników. Realizowane były również zajęcia
          w formie kółka dziennikarskiego.

Średnio w zajęciach uczestniczyło ok. 25 osób.

Duża frekwencja podczas w/w zajęć świadczy o sporym zainteresowaniu dzieci i młodzieży, które mogą wypełnić czas przyjemnie i pożytecznie w gronie rówieśników.

Kadra pracująca z dziećmi i młodzieżą posiadała odpowiednie przygotowanie do prowadzenia zajęć. Zadania wychowawcze i profilaktyczne w zakresie komunikacji społecznej, asertywności, budowania własnej wartości, aktywności oraz rozwiązywania konfliktów koleżeńskich realizowane były w sposób prawidłowy. Ogółem zajęcia prowadzone były średnio przez 21 godzin tygodniowo, 7 godzin w tygodniu w każdej ze szkół.

Jeżeli chodzi finanse w 2012 roku:

- początek roku- 3914,23 zł

- koniec roku- 8740,18 zł