Aktualności
Jesienne grzyby wykonane przez uczniów klasy III 🍁🍄🍄🟫🍄🍄🟫🍄🍂
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA LOGO SKW
ALARM - czyli próbna ewakuacja w szkole
W trosce o bezpieczeństwo 7 października o godzinie 11:25 przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły.
Głównym celem alarmu było uświadomienie wszystkim, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Cała akcja przebiegła spokojnie, bez paniki i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu sygnału alarmowego, uczniowie, nauczyciele i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i znajomości drogi ewakuacyjnej (zgodnie z procedurami próbnej ewakuacji).
Akcja “My nie gryziemy”
W piątek – 4 października – uczniowie z klas 0 – VIII mieli okazję znaleźć się w niezwykłym pojeździe – amerykańskiej ciężarówce, na pokładzie której, odbyły się ciekawe zajęcia w sali multimedialnej w ramach Ogólnopolskiej Akcji fundacji Ewy Naworol pod nazwą ,,My Nie Gryziemy”- bezpieczna komunikacja dziecka z psem. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów. Ważnym tematem spotkań było przypomnienie lub nauka jak prawidłowo zajmować się zwierzętami. Nie zabrakło nauki bezpiecznej pozycji, którą należy przyjąć w przypadku ataku czworonoga. Starsi uczniowie dowiedzieli się jak w bezpieczny sposób udzielić przedweterynaryjnej pierwszej pomocy psu. Zajęcia były niezwykłą okazją do nauki odpowiedzialności, poczucia obowiązku, wrażliwości na potrzeby zwierzaków.
60
Międzynarodowy Dzień Muzyki
- 4
Sprzątanie świata
„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku.
Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Na Straży Czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Uczniowie z klas 0-VIII, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, wraz z wychowawcami, również włączyli się w sprzątanie. Uporządkowali „swój najbliższy świat”, czyli najbliższe otoczenie szkoły. Wszyscy pamiętali, by zebrane odpady starannie posegregować, zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji. Akcję koordynował Samorząd Uczniowski.
Pamiętajmy, że każdego dnia razem możemy posprzątać nie całą Polskę, ale otoczenie wokół siebie. I tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.
Samorząd Uczniowski.
51
"Szkoło pomóż i Ty"
SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW - DZIĘKUJEMY
Podróże z klasą
W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pod nazwą „Podróże z klasą”
Gmina Borów otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30.000,00 zł, które zostanie
przeznaczone na organizację wycieczki szkolnej dla uczniów klas VII-VIII Publicznej
Szkoły Podstawowej im W. Witosa w Borku Strzelińskim . W trzydniowej wycieczce do
Krakowa udział weźmie 38 uczniów szkoły.
Pozyskane środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów takich jak: koszty przejazdu,
bilety wstępu, zakwaterowanie, wyżywienie oraz ubezpieczenie uczestników wyjazdu.
Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez
umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie
ma wspomóc realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół
podstawowych i ponadpodstawowych, a także urozmaicić zajęcia edukacyjne, dzięki czemu
nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu
kultury, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki, stworzy uczniom warunki do
zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.
Życzenia na Dzień Chłopaka
„Wycieczka na Gromnik ”
Nowa galeria „Wycieczka na Gromnik ” została dodana do albumu fotograficznego
W piątek 27 września uczniowie klas 0-3 wybrali się na wycieczkę na górę Gromnik. Głównym celem tego działania było powitanie jesieni, uwrażliwianie na piękno przyrody. oraz integracja zespołu klasowego. Uczniowie podczas wycieczki spacerowali leśnymi ścieżkami i poszukiwanie darów jesieni. Wycieczka zakończyła się wspólnym piknikiem na zdobytym szczycie góry Gromnik.
4
JESIENNIE W NASZEJ SZKOLE
Nasza szkoła przybrała piękny, jesienny wystrój. Fioletowe wrzosy, pomarańczowe dynie i kolorowe patisony sprawiły, że w naszej szkole można poczuć się wyjątkowo. Dziękujemy pięknie wszystkim rodzicom i zachęcamy do dalszej współparcy.
Uwaga!!!
Dzień Języków Obcych 2024
150. ROCZNICA URODZIN PATRONA
W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin PATRONA SZKOŁY uczniowie przygotowali szereg działań. W dniu 20 IX 2024 roku wspomnienie urodzin Wincentego Witosa) klasa VIII pełniła warty przy tablicy upamiętniającej Patrona. O godz. 10.45 uroczyście odśpiewaliśmy hymn ku czci Wincentego Witosa. Odświętny charakter spotkania dopełnili Uczniowie i Rodzice, którzy zadbali o strój galowy.
Podziękowania...
Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu, Rada Rodziców naszej szkoły oraz Sołectwo w Borku Strzelińskim składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki darów-wspólnie organizując wsparcie dla osób, które zostały doświadczone przez powódź. Za dostarczenie zebranych rzeczy na tereny potrzebujące wsparcia, dziękujemy p. Monice Borelowskiej i p. Markowi Antochów.
Klasa 2 wykonała ciekawe kompozycje
- 6
Zapraszamy do pomocy...
Stypendia dla najlepszych uczniów
10 września 2024 roku w sali Gminnego Centrum Kulturalno - Edukacyjnego w Borku Strzelińskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół z terenu Gminy Borów w roku szkolnym 2023/2024
Z naszej szkoły wyróznieni zostali: Zuzanna Karpińska, Maja Janicka, Amelia Jadżyn, Aleksander Wysocki, Natalia Hutnik, Dawid Świrski, Amelia Kazuro.
Serdczenie gratulujemy !!!
Zapraszamy do udziału w konkursie
Archiwum Aktualności