• KONKURS ZIELONY LAS

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim po raz kolejny bierze udział w konkursie  Zielony Las organizowanym przez Zakład Gospodarowania Odpadami GAĆ Sp z o o w Oławie.

Konkurs ten polega na zbieraniu surowców wtórnych (makulatury, plastikowych butelek, baterii). Jego głównym celem jest zapoznanie dzieci z problematyką odpadów komunalnych, umocnienie w nich postaw proekologicznych oraz wyrobieniu nawyku zbierania i segregowania surowców wtórnych.

Cele programu:

• rozwijanie świadomości ekologicznej,
          • wykształcenie motywacji i chęci do zbiorowej i indywidualnej pracy na rzecz środowiska,
          • rozwiązywanie aktualnych problemów ekologicznych,
          • kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska,
          • dostrzeganie zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska,
          • uświadomienie potrzeby ochrony środowiska,
          • podejmowanie konkretnych działań ( segregacja odpadów) dotyczących ochrony środowiska,

Zbiórka surowców odbywać się będzie w  pierwszm tygodniu miesiąca, poczynając od września 2023r. i polegać będzie na zbieraniu makulatury/ baterii i butelek typu PET w domu oraz przynoszeniu ich na portiernię szkoły.

Ilość zebranych surowców będzie zapisywana na daną klasę. Liczy się waga surowców zważona przez organizatora projektu.

Zachęcamy do udziału w akcji!