Nawigacja

 • UWAGA!!!

 • Sukcesy naszych uczennic!

 • Uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 • Warsztaty w Hydropolis - Znaczenie wody w życiu człowieka

 • BADANIA PODOLOGICZNE

  Drodzy Rodzice w naszej placówce jest prowadzony program profilaktyki zdrowych stóp i kręgosłupa. Wszystkie dzieci oraz rodzice mogą skorzystać z: przesiewowych badań podologicznych oraz konsultacji ortopodologicznych wraz z zaleceniami w zakresie profilaktyki, rehabilitacji oraz leczenia. Każdy mały pacjent otrzyma Paszport Klubu Smoczka Spondylusia uprawniający do bezpłatnych konsultacji ortopodologicznych. Badanie będzie przeprowadzone przez firmę ORTOGENIC  w dniu 19 listopada 2019 roku- we wtorek od godziny 10.00. Badanie jest płatne i  jego koszt wynosi 30 zł.Na badanie ze zgodą mogą przyjść dzieci spoza szkoły.Badanie wygląda tak, że dziecko zdejmuje buty i skarpetki, staje na podoskop, robione jest badanie, dziecko wybiera naklejkę, opiekun otrzymuje wynik.Płatność za każde przebadane dziecko gotówką lub  kartą ( jeżeli z dzieckiem jest rodzic). Pieniążki na badanie należy przekazać wychowawcy wcześniej ze zgodą lub dziecko może mieć przy sobie w dniu badania.

  Rodzicu! Jeśli chcesz, aby Twoje Dziecko skorzystało z badania ortopodologicznego- podpisz formularz zgody rodzica dostępny u wychowawcy. Plakat znajduje się na tablicy ogłoszeń przy portierni.  Prosimy aby osoby spoza szkoły skontaktowały się z sekretariatem telefonicznie lub mailowo w celu zarezerwowania czasu na badanie- zgodę i pieniądze można przynieść przychodząc na badanie. Prosimy o zgłaszanie się od godz. 12.00. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wcześniejszą godziną proszę o zgłoszenie w sekretariacie.

 • Serdeczne gratulacje!

  Niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesach naszych uczennic w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Miasta Leszna w Akrobatyce Sportowej. 

  Amelia Kazuro - 3 miejsce - Pierwszy Krok Plus - ćwiczenia indywidualne dziewcząt 

  Marita Gajos - 2 miejsce - Pierwszy Krok Plus - trójki dziewcząt 

   

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Pomóżmy zwierzętom!

  W dniach 6-8 XI do godziny 13:00 odbędzie się zbiórka karmy dla kotów wolnobytujących i bezdomnych psów. Zebrana karma pozwoli na przetrwanie trudnego okresu zimowego. Zbieramy także stare koce, ręczniki itp. do ocieplania miejsc pobytu zwierząt. Zebrane rzeczy przekażemy do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Strzelinie.

  Z góry dziękujemy – Szkolne Koło Wolontariatu.

 • Narodowe Święto Niepodległości

 • Apel z okazji 11 listopada

 • Pola Nadziei

 • zDolny Ślązak

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak z następujących bloków tematycznych:


  - JĘZYK POLSKI- M. Bagiński-  kl. VII, A. Kubiak- kl. VII,
  O. Grynienko- kl. VI,

  - MATEMATYKA- A. Kubiak- kl. VII,

  - CHEMIA- M. Korsan- kl. VIII,

  - HISTORIA- A. Kubiak- kl. VII,

  - GEOGRAFIA- A. Kubiak- kl. VII,

  - JĘZYK ANGIELSKI- A. Kubiak- kl. VII,

  Serdecznie gratulujemy! O miejscu i terminie konkursów powiatowych powiadomimy wkrótce.

 • Warty przy tablicy upamiętniającej sylwetkę Wincentego Witosa

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warty przy tablicy upamiętniajacej sylwetkę Wincentego Witosa.

 • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  W dniu 30 października 2019 roku- w środę-  obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. W tym dniu wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy. Delegacje klasy wyjeżdżają pod pomnik W. Witosa w Węgrach. Klasy pełnią uroczyste warty w szkole według ustalonego harmonogramu: 
  10:30 - 11:00 - kl. 0 i 8,
  11:00 - 11:30 - kl.1 i 7
  11:30 - 12:00 - kl. 2 i 5
  12:00 - 12:30 - kl. 3 i 4
  12:30 - 13:00 - kl. 6

  Wychowawcy koordynują zmianę wartowników.

   

 • PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

  29 października 2019 roku- we wtorek, o godzinie 10:00- w naszej szkole odbędzie się Pasowanie na ucznia klasy I. Przypominamy, że w tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.

 • XX TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

  23.10.2019 na Stadionie Miejskim w Strzelinie zostały rozegrane eliminacje powiatowe w ramach XX TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU". W turnieju uczestniczyło 16 drużyn w tym PSP BOREK STRZELIŃSKI. Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: U -8, U -10, U -12. Drużyny z naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

  U-10 CHŁOPCY: 3 miejsce,

  U-12 CHŁOPCY: 3 miejsce,

  U-12 DZIEWCZĘTA: 1 miejsce. 

  Uczestniczkom turnieju serdecznie gratulujemy. 

  Fotorelacja poniżej.

  Więcej zdjęć można znaleźć pod linkiem.

 • KLUB SMOKA SPONDYLUSIA, ZDROWA NÓŻKA

  Drodzy Rodzice w naszej placówce jest prowadzony program profilaktyki zdrowych stóp i kręgosłupa. Wszystkie dzieci oraz rodzice mogą skorzystać z: przesiewowych badań podologicznych oraz konsultacji ortopodologicznych wraz za zaleceniami w zakresie profilaktyki, rehabilitacji oraz leczenia. Każdy mały pacjent otrzyma Paszport Klubu Smoczka Spondylusia uprawniający do bezpłatnych konsultacji ortopodologicznych. Badanie będzie przeprowadzone przez firmę ORTOGENIC  w dniu 19 listopada 2019 roku- we wtorek. Badanie jest płatne i  jego koszt wynosi 30 zł.

  Rodzicu! Jeśli chcesz, aby Twoje Dziecko skorzystało z badania ortopodologicznego- podpisz formularz zgody rodzica dostępny u wychowawcy. Plakat znajduje się na tablicy ogłoszeń przy portiernii.  

 • Szkolna akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

  W tym roku szkolnym szkoła przystąpiła do Akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

  Do Akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które chcą oddać do utylizacji sprzęt przeznaczony do likwidacji, a tym samym zwiększyć szanse szkoły na ciekawe nagrody.

  Bardzo prosimy o wstrzymanie się z oddawaniem elektrośmieci, ponieważ będziemy potrzebować wsparcia z Państwa strony.

  O szczegółach poinformujemy wkrótce;)

 • 31 października 2019 roku

  Dzień 31 października 2019 roku- czwartek- dla uczniów jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Oddział przedszkolny w tym dniu pracuje normalnie. Świetlica dyżuruje w godz. 7.00- 16.00. W tym dniu nie będzie obiadów.

 • PODZIĘKOWANIA

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim serdecznie dziękują sponsorowi, który zakupił 5 dużych sztalug oraz 20 sztalug stołowych na zajęcia plastyczne. Zakupy uatrakcyjnią i poprawią jakość zajęć plastycznych zarówno lekcyjnych jak i pozalekcyjnych. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim
  Publiczna Szkoła Podstawowa w Borku Strzelińskim, ul. Szkolna 3
 • 713930588

Galeria zdjęć