- ZADANIA STOWARZYSZENIA
- Zarząd
- Walne Zebranie 2024
- Informacja o działalności Stowarzyszenia 2022/2023
- Informacja finansowa o realizacji budżetu -rok 2023
- Walne Zebranie 2021
- Informacja o działalności Stowarzyszenia w 2020 roku
- Informacja o działalności Stowarzyszenia w 2019 roku
- Sprawozdanie merytoryczne za 2018 rok
- sprawozdanie finansowe za 2016 rok
- Sprawozdanie merytoryczne za 2016 rok
- Walne Zebranie Stowarzyszenia 2017 rok
- Zajęcia w roku szkolnym 2016/ 2017
- LOGO STOWARZYSZENIA
- WALNE ZEBRANIE 2014
- Zajęcia w szkole
- WALNE!
- SPRAWOZDANIE Z PRACY ZA 2011 ROK
- SPRAWOZDANIE ZA 2012 ROK
- KONKURS NA LOGO STOWARZYSZENIA
Sprawozdanie merytoryczne za 2016 rok
Zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem merytorycznym z pracy Stowarzyszenia "Integracja. Szkoła- Rodzina- Środowisko lokalne" za 2016 rok:
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Stowarzyszenia
„INTEGRACJA. SZKOŁA- RODZINA - ŚRODOWISKO LOKALNE ‘’
w roku 2016
Stowarzyszenie realizowało zadania zgodnie z celami i założeniami zawartymi w statucie .
Zadania ukierunkowane były na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, prowadzenie działań na rzecz rozwoju edukacji, kultury, rekreacji i sportu.
Stowarzyszenie realizowało zadania w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.
Udział dzieci i młodzieży w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: zajęcia sportowe, muzyczne,przedmiotowe plastyczne, rytmiczne, nauki języka obcego pozwolił na rozwój i doskonalenie swoich zainteresowań, które to zaowocowały dobrymi wynikami w sporcie, muzyce, kulturze teatralnej oraz uroczystościach środowiskowych i szkolnych.
Zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne i rytmiczne były bardzo lubiane przez dzieci i młodzież i cieszyły się dobrą frekwencją.
Zajęcia teatralne, muzyczne oraz zajęcia z elementami języka angielskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Efekty tych zajęć mogliśmy podziwiać w przedstawieniach teatralnych, przeglądach kolęd i pastorałek jak również na niektórych imprezach i uroczystościach szkolnych i środowiskowych.
Zajęcia sportowe prowadzone były pod katem zespołowych gier sportowych, ćwiczeń wytrzymałościowych i umiejętności przewidywania sytuacji w czasie gry.
Zajęcia muzyczne pozwoliły na doskonalenie pracy w zespołach wokalno-muzycznych i chórach, przygotowano wiele uroczystości szkolnych, gminnych i regionalnych.
Zajęcia plastyczne kształtowały wyobrażnię, estetykę i uczyły poznawać wiele nowych technik plastycznych i wykorzystywać w życiu codziennym.
Zajęcia przedmiotowe pozwoliły na poszerzenie wiedzy w zakresie przedmiotów ścisłych i humanistycznych i wykorzystanie jej w konkursach szkolnych czy regionalnych.
Udział młodzieży w organizowanych zajęciach to czas spędzony w sposób ciekawy i kulturalny, a zarazem osiągnięty cel wychowawczy i poznawczy.
Pozalekcyjne zajęcia zorganizowane były w trzech obszarach Gminy Borów t.j. w Borowie, Borku Strzelińskim i Zielenicach na bazie istniejących placówek oświatowych.
Uczęszczało na zajęcia jednorazowo we trzech placówkach od 60 -70 uczestników – ten udział to alternatywa wobec używania substancji psychoaktywnych i zachowań ryzykownych.
Średnio tygodniowo zajęcia prowadzone były w liczbie 22 godziny tygodniowo/ śred.7 godzin w każdej placówce/ - to czas spędzony w miejscowych formach aktywnego wypoczynku .
W okresie od 13 stycznia do 16 grudnia 2016 roku przepracowano 606 godzin zajęć z młodzieżą i wydano na powyższy cel kwotę 15.150 zł.
Uczestnicy zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie mieli swój udział w ciekawym projekcie edukacyjno – artystycznym, gdzie przygotowano dla społeczności dorosłych mini spektakle teatralne z zabarwieniem profilaktycznym w wykonaniu młodych aktorów –uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z Borowa, Zielenic i Borka Strzelińskiego.
Przygotowane spektakle teatralne i zaprezentowane przed publicznością dorosłych w Zielenicach, Borowie, Ludowie Śląskim i Bartoszowej były ważnym wydarzeniem dla najmłodszych aktorów ich rodziców i opiekunów prowadzących. Ideą programu twórczej integracji międzypokoleniowej było działanie na rzecz otoczenia, przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności dzieci i młodzieży
I podnoszeniu aktywności środowiska lokalnego.Młodzież wykorzystując techniki teatralne i grę aktorską, mówiła o sobie o zagrożeniach, jakie czyhają na nich, o stereotypach, z jakimi na ich temat i na temat dorosłych spotykamy się każdego dnia. _ 2 _
Dnia 24 kwietnia 2016r zorganizowano dla środowiska przy współpracy z ZSP w Borowie, szkołami podstawowymi w Borku Strz. i Zielenicach, GOPS w Borowie oraz GCK ,zaprezentowano przedstawienia o tematyce profilaktycznej organizując Przegląd Małych Form Teatralnych. Wystąpił zespół wokalny i zaprezentowano tzw. galimatias profilaktyczny. Był to początek nowej lokalnej tradycji.
Impreza – sądząc po licznej frekwencji cieszyła się sporym zainteresowaniem a lokalna prasa wyróżniła zaangażowanie młodzieży.
W roku 2016 po raz piąty Stowarzyszenie zorganizowało Regionalny Przegląd Kolęd I Pastorałek dla środowiska Gminy Borów. Bardzo liczny udział mieszkańców w imprezie świadczy o zainteresowaniu i zapotrzebowaniu rekreacyjnym dorosłych , która połączona jest z kiermaszem prac uczniowskich i podaży wyrobów cukierniczych przygotowanych przez rodziców.
Każdego roku w imprezie uczestniczy młodzież i dzieci w trzech kategoriach wiekowych z terenu placówek oświatowych gminy Borów, Wiązów, Domaniów czy Strzelin.
W ostatnim roku 2016 do konkursu zgłosiło się 130 uczestników. Lokalna prasa bardzo entuzjastycznie opisała to wydarzenie.
W pierwszym kwartale 2016 r. Stowarzyszenie uczestniczyło w organizacji imprez środowiskowych wspólnie z GCK i GB takich jak „II Gminne Dyktando” i „ Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych” fundując nagrody dla uczestników konkursów i dyktanda.
Aktualnie oczekujemy na wyniki projektu „Równać Szanse-Regionalny Konkurs Grantowy” do którego przystąpiło Stowarzyszenie razem z ZSP w Borowie.
Stowarzyszenie liczy obecnie 40 członków /ubyło dwóch z powodu wyjazdu z terenu gminy/. Mimo dobrowolnie zadeklarowanych składek, wpływy są tylko w 30%. Winniśmy popracować nad podwyższeniem wskaźnika wpłat członkowskich adekwatnych do złożonych deklaracji.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Integracja. Szkoła – Rodzina-Środowisko lokalne” serdecznie dziękuję członkom zarządu za dotychczasową społeczną współpracę, dyrektorom szkół, kierownictwu GOPS, dyrekcji GCK za dotychczasowa pomoc i zaangażowanie. Dziękuję pedagogom prowadzącym zajęcia z młodzieżą i życzę sukcesów i jeszcze lepszych efektów pracy z młodzieżą.
Dziękuję księgowej Stowarzyszenia za wolontariat prowadzenia księgowości.
Należą się również słowa uznania dla rodziców przygotowujących społecznie wspaniałe ciasta z okazji imprez organizowanych przez Stowarzyszenie.
Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje Wójtowi Gminy Panu Waldemarowi Grochowskiemu za zaangażowanie i dotychczasowe wspieranie działalności Stowarzyszenia.