WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE I EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA KLASA "0" KLASA I KLASA II KLASA III

WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE I EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Akcja "Dotlenieni"

Uczniowie z trzeciej klasy wzięli udział w projekcie "Dotlenieni". W ramach tej akcji, na zielonych zajęciach „Dzielę się zielenią”, samodzielnie posadzili rośliny doniczkowe. Uczniowie zakasali rękawy i z zaangażowaniem przystąpili do działania. Podczas zabawy dowiedzieli się, czego rośliny potrzebują do życia, jak je pielęgnować oraz jaką posiadają moc – o korzyściach, jakie płyną z uprawy zieleni, nie trzeba nikogo przekonywać. Zajęcia praktyczne przyniosły naszym uczniom wiele satysfakcji. Posadzonymi roślinami dzieci podzielą się z innymi. Nasze działania będziemy kontynuować przyłączając się do Zielonego Rekordu Polski 2020, który odbędzie się już w maju. Więcej o "zielonych akcjach" można przeczytać tutaj http://dotlenieni.org/.

DZIEŃ PAPIESKI

“Wstańcie, chodźmy!” – to hasło XIX Dnia Papieskiego, który obchodzony był w niedzielę 13 października w całej Polsce. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie św. Jana Pawła II. W naszej Szkole każda klasa wykonała plakaty o Papieżu oraz uczestniczyła w katechezie przybliżającej postać Świętego. W parafii św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Borku Strzelińskim klasy VI – VIII oraz schola, zaprezentowały montaż słowno – muzyczny.

Półkolonie 2019

Warsztaty ekologiczne dla klasy II oraz III - uczymy się segregowania śmieci i nie tylko.

BAL KARNAWAŁOWY

MAJSTERKOWANIE W CASTORAMIE

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 2017

Andrzejki to idealna chwila do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym Adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 0 - III, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Jak tradycja nakazuje na imprezie andrzejkowej nie zabrakło wróżb i zabaw takich jak: ustawianie butów, losowanie karteczek z wróżbami, przekłuwanie serca i wiele innych. Zabawy te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci, jak  i najmłodszych uczestników imprezy.

Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili.

Wykonujemy korony na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Spotkanie klas I-III z policjantem, Panem Jackiem Wasiem. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Eksperymenty z figurami i bryłami

W ramach zajęć unijnych dzieci z klas I i II eksperymentują z figurami i bryłami. Tworzą własne konstrukcje oraz plac zabaw.

Wycieczka klas 0-III do fabryki bombek. Dzieci zapoznały się z procesem produkcji szklanych ozdób. Wzięły udział w warsztatach ozdabiania bombek.