• KONKURS NA LOGO STOWARZYSZENIA

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO
          STOWARZYSZENIA INTEGRACJA- SZKOŁA-RODZINA- ŚRODOWISKO LOKALNE W BOROWIE

I. Organizator konkursu

1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo stowarzyszenia  jest Zarząd Stowarzyszenia „INTEGRACJA- SZKOŁA-RODZINA- ŚRODOWISKO LOKALNE”
          w Borowie.

I. Cel i przedmiot konkursu

1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) Stowarzyszenia „INTEGRACJA- SZKOŁA-RODZINA- ŚRODOWISKO LOKALNE”.
          w Borowie
          2. Logo wykorzystywane będzie przez stowarzyszenie do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

3. Konkurs trwa od 1.07.2012 r. do 31.10.2012 r.

II. Warunki uczestnictwa w konkursie

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół z terenu Gminy Borów.

2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie.

3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi
          w regulaminie.

4. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.

5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Stowarzyszenia „INTEGRACJA- SZKOŁA-RODZINA- ŚRODOWISKO LOKALNE” w Borowie.

6. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

III. Forma prezentacji pracy konkursowej

1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, zaproszenia, itp.

2. Prace można wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych.

3.  Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:

Na formacie A4 należy przedstawić znak mieszczący się w polu 15cmx15cm

W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.

Każdy projekt powinien być przedstawiony w wersji kolorowej  lub czarno-białej.

4. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami;

·         być czytelne i łatwe do zapamiętania,

·         być łatwo identyfikowane z naszym stowarzyszeniem,

·          wzbudzać pozytywne emocje,

·          składać się :

o   tylko z logotypu (stylizacji literowej)

o    tylko z elementu graficznego będącego symbolem

o    lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

5.Logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym

i kolorystycznym.

6. Prace należy składać:

•      w przypadku projektu odręcznego:

o   w kopercie opisanej imieniem, nazwiskiem i klasą, opatrzonej hasłem („Konkurs na logo Stowarzyszenia „INTEGRACJA- SZKOŁA-RODZINA- ŚRODOWISKO LOKALNE” w Borowie”)

•       w przypadku, gdy praca jest wykonana techniką komputerową w dwóch wersjach:

o   wydruku (w kopercie opisanej imieniem, nazwiskiem i klasą), opatrzonej hasłem („Konkurs na logo Stowarzyszenia „INTEGRACJA- SZKOŁA-RODZINA- ŚRODOWISKO LOKALNE” w Borowie”) oraz mailowo
          w postaci pliku jpg, gif, pdf, na adres: spborek@wp.pl, podając swoje imię, nazwisko i klasę, kontaktowy nr telefonu.

IV. Miejsce i termin składania prac konkursowych

1. Prace należy składać do dnia 31.10.2012 r. do p. Doroty Kawałko- Wrony lub w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Borku Strzelińskim od poniedziałku do piątku w godz. 7.00- 15.00

2. Prace konkursowe, które nie spełniają wymagań zawartych w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.

3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

V. Kryteria oceny prac konkursowych

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

1) zgodność projektu z danymi naszego stowarzyszenia,

2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,

3) czytelność i funkcjonalność projektu,

4) estetyka wykonania projektu.

VI. Ocena prac konkursowych

Zwycięska praca zostanie wybrana przez Komisję Konkursową, w składzie:

1. p. Edmund Put,

2. p. Tomasz Charowski,

3. p. Anna Werba,

4. p. Bogumiła Mierzwińska.

VII. Rozstrzygnięcie konkursu

1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.

2. Planowana data ogłoszenia wyników 12.11.2012 r.

3. Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagrody zostanie zorganizowana wystawa, prezentująca wszystkie prace.

4. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z p. Dorotą Kawałko- Wroną: tel. 713930588 lub spborek@wp.pl

VIII. Postanowienia końcowe

1. Niniejszy regulamin jest jedynym i wyłącznym dokumentem określającym  zasady  i warunki prowadzenia Konkursu.
          2. Organizator zastrzega sobie prawo zmian postanowień niniejszego regulaminu
          w każdym czasie bez podania przyczyny.
          3. Organizator może wykluczyć uczestnika z udziału w Konkursie w przypadku naruszenia przez uczestnika postanowień niniejszego regulaminu.
          4. Każdy uczestnik ma prawo zwrócić się do Organizatora konkursu o wyjaśnienie treści niniejszego regulaminu.
          5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za problemy związane z brakiem możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą Konkursu.
          6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za problemy z komunikacją, przesyłaniem zgłoszeń konkursowych bądź w jakikolwiek inny sposób wpływający na wynik Konkursu.
          7. Organizator nie zwraca uczestnikom prac konkursowych, biorących udział
           w Konkursie.
          8. Biorąc udział w Konkursie uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na udział
          w Konkursie na zasadach określonych w niniejszym regulaminie.
          10. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy obowiązującego prawa, a w szczególności Kodeksu Cywilnego