WSZYSTKO O NAS

KLASY IV - VIII

WSZYSTKO O NAS

Warsztaty

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim na warsztatach dendrologicznych...

21 października uczniowie klasy siódmej i ósmej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim zostali zaproszeni na warsztaty dendrologiczne do tamtejszego ogrodu przypałacowego. Pani dr inż. Elżbieta Wołoszczak pokazała uczniom starodrzew ogrodowy oraz przybliżyła zagadnienia sztuki projektowania XIX -wiecznych ogrodów. Uczestnicy poznali różne gatunki drzew rosnące w przypałacowym parku, dowiedzieli się, jakie są ich cechy charakterystyczne i skąd pochodzą. Uczniowie warsztatów mogli podziwiać aleję lipową, kolekcję kamienii nad stawami, a także małą architekturę ogrodową. Spośród drzewostanu najbardziej zachwycające okazały się sędziwe platany klonolistne (Platanus acerifolia) o łuszczącej się korze i miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba L.) uważany za żywą skamielinę. Po części teoretycznej był czas na zbieranie kolorowych liści, z których powstały rozmaite dzieła.

Dzień Papieski

“Wstańcie, chodźmy!” – to hasło XIX Dnia Papieskiego, który obchodzony był w niedzielę 13 października w całej Polsce. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie św. Jana Pawła II. W naszej Szkole każda klasa wykonała plakaty o Papieżu oraz uczestniczyła w katechezie przybliżającej postać Świętego. W parafii św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Borku Strzelińskim klasy VI – VIII oraz schola, zaprezentowały montaż słowno – muzyczny.

"Serce na patyku" - upominek dla mamy (plastyka kl.4)

Klasa VII Nasze LAPBOOKI o Wielkim Poście

Wykonujemy korony na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Karnawał w pełni, więc dzieci z klasy IV na lekcji plastyki, wykonały maski karnawałowe. Wszystkie maski były kolorowe i pięknie ozdobione. Przy ich wykonywaniu było dużo zabawy smiley

KOŁO PLASTYCZNE - Kartki wielkanocne

"Moje wakacje"- praca plastyczna w PowerPoint kl. 6.