Samorząd Uczniowski ma głos...

W naszej szkole od wielu lat aktywnie działa Samorząd Szkolny, który szczególny nacisk kładzie na tworzenie warunków do rozwoju samodzielności i samorządności uczniów poprzez wyrabianie poczucia odpowiedzialności za podjęte zadania, budowanie sprzyjającego uczeniu się klimatu w szkole, grupowe działania na rzecz innych (wolontariat, akcje charytatywne), integrację środowiska szkolnego i przygotowanie uczniów do pełnienia ról społecznych.

Samorząd działa w oparciu o program i regulamin pracy organizacji, który co roku jest modyfikowany w zależności od potrzeb szkoły i inwencji jego przedstawicieli.

Zgodnie z nimi na rok szkolny 2018/19 członkowie samorządu opracowali szczegółowy plan pracy, który został zaaprobowany zarówno przez Dyrekcję szkoły, Radę Rodziców a także przedstawicieli samorządów klasowych i będą starali się go realizować z pełnym oddaniem i zaangażowaniem w sprawy społeczności uczniowskiej.

Plan pracy Samorzadu_Uczniowskiego

Regulamin Samorzadu Uczniowskiego