• Sekretariat

• Informujemy, iż sekretariat szkolny w okresie ferii letnich będzie nieczynny od 19.07.2021 do 13.08.2021.

• Dzikie, piękne, polskie! Otwarty konkurs fotograficzny - edycja 2021

• Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza, drugi rok z rzędu, do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.

Do konkursu „Dzikie, piękne, polskie” można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia wykonane na terenie Polski i przedstawiające dziką przyrodę, bez elementów powstałych w wyniku działalności człowieka. Fotografie będą oceniane przez zespół jurorów złożony z doświadczonych fotografów przyrody – autorów albumów i laureatów konkursów fotograficznych.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników i miłośniczek fotografii oraz ojczystej przyrody, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe i niepełnoletnie – zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: Dorośli i Młodzież.

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2021 roku. Szczegółowy regulamin konkursu wraz z instrukcją wysyłania zgłoszeń można pobrać poniżej. Zapraszamy! Samorząd Uczniowski.

DPP2021-Oswiadeczenie-opiekuna-prawnego.pdf

DPP2021-Regulamin.pdf

• Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

• W poniedziałek, 12 lipca 2021 r., w miejscowości Węgry, odbyły się Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej zorganizowane przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Oddział IPN we Wrocławiu oraz Gminę Żórawina.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej (ustanowiony 29 września 2017 roku), to polskie święto państwowe, obchodzone 12 lipca, w rocznicę pacyfikacji Michniowa, poświęcone mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej. Uroczystość uświetniło wielu znamienitych gości. Po przemówieniach, kompania oddała salwę honorową. Podczas Uroczystości obecny był także poczet sztandarowy naszej Szkoły oraz Delegacja, która złożyła wieniec kwiatów oraz znicze przy pomniku Wincentego Witosa.

• EKOEDUKACJA NA WAKACJE

• Nasza Szkoła dołączyła do letniej akcji „Nie śmier(r)ć”. Autorka przedsięwzięcia – Joanna Gadomska, wyjaśnia jego ideę: „To tylko jedna plastikowa butelka, to tylko jeden pojemnik po ciastkach, to tylko jeden... powiedziało sto, tysiąc osób... To tylko mała plastikowa reklamówka, to tylko mały pojemnik po lodach, to tylko mały śmieć... mały, ale o dużym znaczeniu... Na każdym kroku widzimy bezmyślnie wyrzucone śmieci... Na pozór mały odpad może stać się wielką pułapką i śmiertelnym niebezpieczeństwem dla życia wielu zwierząt...Pamiętaj, każdy odpad ma swoje miejsce kosz na śmieci, a jeżeli go nie ma w pobliżu to zabierz go ze sobą, nie wyrzucaj bezmyślnie powstałych śmieci, nie wyrzucaj ich gdzie popadnie...”

Zachęcamy do udostępniania grafiki akcji, może ktoś zobaczy, przeczyta, pomyśli... i zrozumie, że jego działanie ma wpływ na dziko żyjące zwierzęta. A przecież tak łatwo po prostu sprzątnąć po sobie. Nie szpecić, nie zanieczyszczać, nie zabijać. Bezpieczne wakacje to szerokie pojęcie. Przyłącz się i Ty. Daj dobry przykład innym, choćby tylko swoim krewnym.