• Niewiele trzeba, by sprawić drugiej osobie tak wiele radości i spełnić jego marzenia.

• Staś urodził się 28 stycznia 2010 r. z wadą genetyczną - Zespołem Downa. Jest bardzo spostrzegawczy, ma poczucie humoru, uwielbia się śmiać i bawić. Jego marzeniem było dostać jak najwięcej kartek urodzinowych. Poraz kolejny i nasza szkoła włączyła się w urodzinową akcję wysyłania kartek. Kartki zaprojektowane przez dzieci z naszej szkoły trafią do Stasia w dniu jego 11 urodzin. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały krótki filmik z życzeniami dla Stasia. Samorząd Uczniowski przygotował wirtualną kartkę a Szkolne Koło Wolontariatu filmy z życzeniami. Koordynatorami akcji są : D. Rychlewska, J. Karpińska i M. Szczepańska.

• Uwaga!!!

• Zapraszamy do zapoznania się z uczestnikami Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w kategorii instrumentalnej i dwóch wiekowych kategoriach wokalnych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 stycznia na stronie szkoły.

Życzymy miłego odbioru, a uczestnikom POWODZENIA!

• Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA

• W tegorocznej zbiórce obowiązują następujące zasady:

1.      Uczniowie i uczennice klas IV – VIII zbierają monety u siebie w domu. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły, przynoszą grosze.

2.      W klasach 0 – III uczniowie mogą przynosić monety do szkoły i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, wsypują je do przeznaczonych do tego pojemników (bezdotykowo, w każdej klasie osobny pojemnik).

To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Zbiórka trwa do 31 maja 2021. Przekazane przez Was monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”.

Zapraszamy! Przyłączcie się!

• UWAGA!!! Rusza ekologiczna akcja “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: od 25.01.2021 r. do 29.01.2021 r.

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek w godz. 7:00 – 16:00

piątek w godz. 7:00 – 18:00

Miejsce Akcji: teren przy sali gimnastycznej

W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nr tel. 607-509-559

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITPRodzaje sprzetu elektrycznego i elektronicznego podlegajacego zbiorce.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

• Dzień Babci i Dziadka

• Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Ich Święta, życzymy dużo zdrowia, pomyślności i samych radosnych chwil spędzonych w gronie kochających dzieci i wnuków.

• Autobus szkolny od poniedziałku- 18 stycznia 2021 roku

• Od poniedziałku - 18 stycznia 2021 roku- autobus szkolny będzie jeździł według następującego rozkładu:
            - Ludów Śląski- godz. 7.50
            - Jelenin- godz.7.55
            - Jaksin- godz. 8.00
            - Kojęcin- godz. 8.05
            - Michałowice- godz. 8.10
            Autobus powrotny :
            13.05: do Ludowa Śląskiego,
            13.55- pełny kurs do wszystkich miejscowości.

• "Ręcznie robione, a nie kupione!"

• Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Ręcznie robione, a nie kupione!", która polegała na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji i prezentów świątecznych.  Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przygotowały własnoręczne pierniczki, którymi podzieliły się ze swoimi sąsiadami życząc im Wesołych Świąt a także wykonały piękne świąteczne świeczniki, którymi obdarowali swoich dziadków. Uczniowie i Rodzice z naszej Szkoły przygotowali piękne ozdoby świąteczne na kiermasz Bożonarodzeniowy, który został zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Koło Wolontariatu.

Doskonale zrealizowaliśmy motto akcji: „Każdy z nas ma talent, uwierz tylko w siebie, jesteś w stanie samodzielnie przygotować świąteczne dekoracje do swojego domu oraz prezenty dla najbliższych - rodziny, przyjaciół. Podaruj swoim bliskim, nie tylko prezent, ale także swoje serce, które włożysz w przygotowanie prezentu”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – koordynatorzy projektu: M. Szczepańska i J. Karpińska. Relację z projektu można obejrzeć pod linkiem: