• Stacja meteorologiczna

• Pragniemy poinformować, iż dołączyliśmy do sieci on-line amatorskich stacji meteorologicznych.

W placówce zainstalowano  internetowy system prezentacji danych meteorologicznych (stację meteorologiczną), z której można pobierać informacje pogodowe o wszystkich składnikach pogody z naszego terenu. Wystarczy kliknąć na poniższy link:

Zachęcamy do korzystania.

• PODSUMOWANIE KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ

• Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim, którzy w klasyfikacji śródrocznej za I półrocze roku szkolnego 2019/ 2020 uzyskali średnią stopni z zajęć obowiązkowych i religii co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie:

1/ Olivia Grynienko- kl. VI

19/ Hanna Kluczewska- kl. VI

20/ Jan Magoń- kl. V

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie podsumowujące pracę szkoły w I półroczu roku szkolnego 2019/ 2020- 5 lutego 2020 roku- w środę. Zebranie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali gimnastycznej wystąpieniem pani E. Kasprzyszak ( dyr. PPP w Strzelinie) na temat: planowania kariery zawodowej dziecka. Kolejnym punktem zebrania będzie podsumowanie pracy szkoły w I półroczu i plany na II półrocze- p. D. Kawałko- Wrona (dyr. szkoły). Następnie odbędą się zebrania w klasach z wychowawcami.

Serdecznie zapraszamy!

• Godziny pracy pani psycholog w II półroczu

• Od II półrocza- a więc już od poniedziałku ( 3 lutego 2020 roku) pani psycholog będzie u nas dwa razy w tygodniu, w następujących godzinach:

- poniedziałek-11.20- 15.20,

- środa- 11.00- 15.00.

• Sukcesy naszych uczennic!

• Amelia Jadżyn zajęła 3 miejsce w Klasyfikacji generalnej za rok 2019w Kumite (-30 kg) Polskiej Ligi Karate Shinkiokuhin.

Uczennica klasy III Hanna Kociuba zajęła I miejsce w kategorii OPEN TOP grupa młodsza naMiędzywojewòdzkim Mikołajkowym Turnieju Akrobatycznym w Rawiczu dnia8 grudnia 2019 r.

• WOLONTARIUSZE Z INDONEZJI I MEKSYKU

• W środę 8 stycznia po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę wolontariusze z dalekich krajów. Dzięki współpracy z Fundacją Euroweek mogliśmy gościć Dindę z Indonezji i Ivana z Meksyku. Wolontariusze opowiedzieli nam o swoich krajach, nauczyli nas kilku piosenek oraz pokazali zabawki, jakimi bawią się dzieci w ich krajach. Mogliśmy wypróbować „ balero”, „ balerito”, czy inne ciekawe przedmioty. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Szkolne Koło Wolontariatu pomaga małej Tosi!

• Pomóżmy walczyć o życie dziecka, które bez ratunku umrze na naszych oczach. Tosia Wiśniewska z Oleśnicy, malutka dziewczynka, jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Okrutna choroba kradnie jej życie dzień po dniu. Dzieci, chore na SMA, rdzeniowy zanik mięśni, bez leczenia umierają przed drugimi urodzinami. Rodzice błagają o Naszą pomoc - Tosia nie musi być wśród nich! Ta zbiórka to nie tylko walka o lek. To walka o to, by Tosia mogła żyć. Leczenie kosztuje jednak niewyobrażalną kwotę - 9 milionów złotych. W dniach 14 – 25 stycznia 2020 - w naszej szkole, Wolontariusze, podczas każdej długiej przerwy będą zbierać środki na ten cel - pośród swoich rówieśników a 5 lutego wśród rodziców/opiekunów prawnych w trakcie zebrania.

"Wierzymy w to, że z pomocą ludzi o dobrych sercach, takich jak Ty, uda nam się uratować jej życie... Wciąż powtarzamy jej "Będzie dobrze, skarbie". Bardzo prosimy, ratuj naszą kruszynkę!" - piszą rodzice.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!  Ważna jest każda złotówka!